GEGUŽĖS MĖNESIO PAMOKOS NETRADICINĖSE ERDVĖSE
Gegužės 16 d. LKNUC vyko pamokos netradicinėse aplinkose.
Pradinių klasių mokiniai drauge su klasių mokytojomis šią dieną leido gamtoje.
5-6 klasės mokiniai, lydimi mokytojos M. Pošiūtės-Žebelienės, lankėsi Valstybės pažinimo centro parodoje „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Paroda unikali tuo, kad vaizdžiai ir kartu neįprastai, tarsi visai nemuziejiškai, pristato, ką įdomaus Lietuvos žmonės buvo sugalvoję ir ką mąstė įgyvendinti arba įgyvendino per pastarąjį šimtą valstybės metų. Vėliau mokiniai ant didelio maketų stalo kūrė savo Lietuvos vizijos vaizdą, kuris buvo nufilmuotas ir kurį galės apžiūrėti kiti parodos lankytojai.
7a klasės mokiniai su informacinių technologijų mokytoja J. Drazdauskiene keliavo per Vilniaus senamiestį ieškodami interaktyvių veiklų: Karaliaus Mindaugo tiltas ir Karaliaus Mindaugo paminklas; Valdovų rūmai; Gedimino paminklas; Katedra ir Katedros varpinė. Vėliau pamoka tęsėsi Lietuvos nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros erdvėse, kur mokiniai buvo supažindinti su erdve vaikų skaitykla ir joje vykusia Astridos Lindgren „Pepė Ilgakojinė“ knygų (išverstų net į 34 kalbas) paroda. Šioje skaitykloje mokiniai rado jaukų kampelį skaitymui, mokyklinių užduočių atlikimui, bendravimui, laisvalaikio leidimui. Taip pat, sužinojo apie kūrybines dirbtuves „PATS SAU“, kur galima atsispausdinti 3D objektus, prisiklijuoti lipduką ant tekstilės ir rasti dar daug kitų įdomių veiklų.
7b ir Ia gimnazijos klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis L. Aleksaite-Norvile ir V. Šlapšinskiene vyko į Kernavę. Iki edukacinių veiklų Kernavės muziejuje turėdami laiko pasivaikščiojo po įspūdingus piliakalnius, pasigrožėjo Kernavės gamtovaizdžiu. Muziejuje laukė gidė, kuri ne tik papasakojo apie senovės lietuvių gyvenimą, buitį ir veiklas, bet leido mokiniams daug ką paliesti, išmėginti: pradedant pabuvimu palapinėje, ginklų išbandymu, baigiant indų ir puodų lipdymu. Po veiklų dar apžiūrėjo muziejaus eksponatus, mokiniai noriai dalyvavo interaktyviose muziejaus erdvėse.
8 klasės mokiniai su mokytoja J. Barisevičiene čiuožinėjo ant Akropolio ledo. Lauke buvo karšta, tad „žiemos“ pramogos atgaivino, mokiniai pasportavo, patobulino čiuožimo įgūdžius ir smagiai praleido laiką.
I b gimn. klasės mokiniai su klasės vadove D. Bieliauskiene išsiruošė į žygį Belmonto parke, įveikiant įvairias gamtines kliūtis.
II gimn. klasės mokiniai su istorijos mokytoju L. Petrausku ir klasės vadove, socialine pedagoge R. Rusovičiūte vyko į Alytų, kur mokiniams buvo suorganizuota istorijos pamoka „Partizanų keliais“. Pamoka prasidėjo garsioje A.Ramanausko – Vanago gimnazijoje, kurioje A. Ramanauskas – Vanagas jaunystėje mokėsi, o vėliau ir dėstė (mokytojavo). Vėliau pamoka tęsėsi Alytaus m. Kraštotyros muziejuje, kur mokiniai geriau pažino šio krašto praeitį, prisilietė prie istorijos. Pasiūlytas įdomus ir netradicinis edukacinis užsiėmimas mokiniams leido ne tik klausytis istorijų, bet ir tapti istoriniais personažais: knygnešiu, kariškiu, policininku. Paskutinis ir pats svarbiausias šios netradicinės pamokos tikslas – apsilankymas Dainavos partizanų vado Adolfo Ramanausko – Vanago vadavietėje, atstatytame bunkeryje, pas paskutinį gyvą likusį 93 metų partizaną, A. Ramanausko-Vanago bendražygį, politinį kalinį Juozą Jakavonį – Tigrą, jo tėvų sodyboje, Kasčiūnų kaime. Gyvas istorijos liudininko pasakojimas nepaliko abejingo nei vieno mokinio.
III gimn. klasės ir abiejų IV-ų gimn. klasių mokiniai, lydimi mokytojų A. Aušiūrienės ir I.Šilaikienės, dalyvavo edukacinėje išvykoje į Belmontą, kur atliko įvairias geografines ir biologines užduotis.
No Comment