Išvyka į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną

Gegužės 19 d. IIb, III, IVa, b gimnazijos klasių mokiniai kartu su savo auklėtojomis L. Šližiene, V. Gelašvili, gestų kalbos vertėja I. Lemešiūte bei Vilniaus kolegijos studentėmis lankėsi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione, kur buvo rengiama atvirų durų diena, skirta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti.

Su kariuomene ir savo tarnybos specifika mus supažindino Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės bei Specialiųjų operacijų pajėgų kariai. Renginio metu buvo demonstruojama Lietuvos kariuomenės ginkluotė, technika, ryšio priemonės ir technika, mes susipažinome su kario ekipuote, maskuote, galėjome pasimokyti veiksmų su ginklu ir kaip jį laikyti stovint garbės sargyboje. Stebėjome parodomąsias Garbės sargybos kuopos ir Lietuvos kariuomenės orkestro programas, taip pat Garbės sargybos kuopos žvalgų pademonstruotą pasalą priešo transporto priemonei su įspūdingais garso, ugnies ir dūmų efektais. Susipažinome ne tik su šiuolaikine kariuomene, bet ir pamatėme, kaip atrodė elitinis XIV amžiaus karys: Garbės sargybos kuopos kariai demonstravo jo aprangą, ginklus, skydus, šarvus, šalmus ir kitas atkurtos autentiškos aprangos detales.

Atvirų durų dienos šventėje batalione dalyvavo ir su Lietuvos kariuomene bendradarbiaujantys Vidaus reikalų ministerijos (toliau – VRM) padaliniai: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (toliau – PAGD) ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba (toliau – VSAT). PAGD atstovai iš Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos III komandos pristatė savo techniką, ekipuotę. VSAT pareigūnai pristatė turimus ginklus, ekipuotę, įvairias savo atsakingoje tarnyboje naudojamas priemones. VSAT kinologai surengė pasirodymą su tarnybiniais šunimis, pademonstruodami įvairius šunų veiksmus pagal komandas, naudojamas tarnybos metu sulaikant pažeidėjus.

Viešnagei baigiantis visi renginio svečiai tradiciškai buvo vaišinami vadinamąja kareiviška koše ir arbata.

Auklėtoja L. Šližienė

IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPIŲ VAIKŲ IŠVYKA Į LDK VALDOVŲ RŪMUS

IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPIŲ VAIKŲ IŠVYKA Į LDK VALDOVŲ RŪMUS

IŠVYKA Į GELEŽINKELIO MUZIEJŲ

IŠVYKA Į GELEŽINKELIO MUZIEJŲ

EDUKACINĖ IŠVYKA Į V. SIROKOMLĖS MUZIEJŲ

EDUKACINĖ IŠVYKA Į V. SIROKOMLĖS MUZIEJŲ

IŠVYKA Į VILNIAUS KOLEGIJĄ

IŠVYKA Į VILNIAUS KOLEGIJĄ

No Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Archyvai