LAPKRIČIO MĖNESIO PAMOKOS NETRADICINĖSE ERDVĖSE
Lapkričio 22 d. LKNUC buvo ugdymo netradicinėse erdvėse diena. Šią dieną parengiamų – 4 kl. mokiniai keliavo į Lietuvos kurčiųjų draugiją (LKD), kur susipažino su pastatais ir juose veikiančiomis organizacijomis. Mokinius lydėjo ir apie kurčiųjų draugiją pasakojo pradinių klasių mokytojos N. Pivorienė ir K. Šilaikienė.
1 ir 2 kl. mokiniai su mokytojomis L. Skrodenyte ir J. Karveliene vedė pamokėlę „ Nuo tešlos iki sausainių“, kurios metu kepė sausainius, po to vaišino direktorę ir kitus darbuotojus, o taip pat patys skanavo savo gaminius.
5/6 kl. ir 7 b kl. mokiniai su mokytojomis J. Barisevičiene ir I. Gaudiešiene lankėsi Pinigų muziejuje. Ten susipažino su seniausiais pasaulio ir Lietuvos pinigais, sprendė testus, gaminosi metalinius skirtukus, svėrėsi ir buvo įvertinti eurais, kiek galėtų kainuoti. Didžiausią įspūdį paliko iš 1 cento monetų pastatyta piramidė bei netikri banknotai su asmeniniais atvaizdais.
8 klasės mokiniai kartu geografijos mokytoja A. Aušiūriene ir ir anglų kalbos mokytoja Ž. Jurgeliene aplankė Vilniaus televizijos bokštą. Pradžioje mokiniai apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją, skirtą 1991 metų sausio 13 – osios įvykiams, vėliau gėrėjosi Vilniaus miesto panorama.
I gimn. ir 7A kl. mokiniai kartu su istorijos mokytoju L.H. Petrausku, kūno kultūros mokytoju K. Jasnausku, lietuvių k. mokytoja J. Maleliene, vertėja A. Terese bei dviem viešniomis iš Liublijanos kurčiųjų mokyklos (Slovėnija) lankėsi Valdovų rūmuose, susipažino su Vilniaus istorija, apžiūrėjo XIII – XIV a. kultūrinius sluoksnius, savo rankomis čiupinėjo odinę, renesanso laikmečio madas atitinkančią avalynę, išbandė senovinį žaidimą kvirkatą, peržiūrėjo interaktyvų 3D filmuką apie Vilniaus pilių istoriją nuo XIII a. iki dabartinių laikų. Ekskursijos pabaigoje gidė visus pakvietė į apžvalgos aikštelę pasigrožėti Vilniaus panorama. Po to aplankė Sosto menę ir pasigrožėjo tiksliomis įvairių valdovų karūnų kopijomis.
I b gimn. klasės mokiniai, lydimi klasės vadovės D. Bieliauskienės, šią dieną tobulino socialinius įgūdžius: keliavo į “Akropolį”, kur vaikščiojo po parduotuves, mokėsi nusipirkti kino bilietus, tinkamai elgtis kino salėje, ledo arenoje išklausė instuktažą apie saugų elgesį ant ledo.
II gimn. klasės mokiniai, kartu su socialine pedagoge R. Rusovičiūte ir Neformaliojo švietimo ir socializacijos skyriaus vedėja N. Narušyte, vyko į Druskininkus, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Svečiuose pas kurorto vaistininką“. Mokiniai turėjo galimybę patys pasigaminti homeopatinę, aromatingą vonios tabletę. Vėliau apsilankė apverstame name bei pasivaikščiojo ir pasižvalgė po Lietuvos kurortinį miestelį.
III gimnazijos klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Laura Aleksaite-Norvile ir biologijos mokytoja Inga Šilaikiene lankėsi Genocido aukų muziejuje. Muziejus įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose, kur penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Apžiūrėjome buvusį KGB vidaus kalėjimą; mirties nuosprendžių vykdymo patalpą; šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Grįžę į mokyklą ir aptarę išvyką, mokiniai dar žiūrėjo filmą „Ekskursantė“, kuris sukurtas pagal tikrą 11-metės mergaitės iš Lietuvos istoriją, kuri pabėgusi iš tremtiniais perpildyto krovininio traukinio, vežusio ją ir jos šeimą į Sibirą, įveikė 6.000 km ilgą ir pilną pavojų bei nuotykių kelią namo – į Lietuvą.
IV a ir IV b gimn. klasėms netradicinės pamokos vyko Kaune, kur kartu su lietuvių kalbos mokytoja V. Šlapšinskiene ir lietuvių gestų kalbos mokytoja V. Ivanauskiene apsilankė IX forto muziejuje. Ten dalyvavo itin smagioje edukacijoje: „Kauno tvirtovės: IX fortas“. Vėliau dar apsilankė ir Kauno apskrities gestų kalbos vertėjų centre.
No Comment