Pamokos netradicinėse erdvėse
Rugsėjo 22 d. LKNUC vyko netradicinės pamokos.
Pradinukai rinkosi salėje: visi parengiamosios-4 klasių mokiniai iš pat ryto puikiai pasportavo, o ilsėjosi spalvindami stiklo varpelius. Vėliau pirmokėliai važiavo į V. Kasiulio dailės muziejų. Ten apžiūrėjo parodą “Bundančios tautos”, kuri tik rugsėjo 30 d. bus atidaryta pačios Danijos princesės. Po parodos apžiūrėjimo vyko puiki edukacija: „Fizika ir chemija dailėje“. Vaikai piešė ant stiklo, savo piešinius ryškino fotolaboratorijoje. Pabaigoje žaidė piešimo žaidimą: kas 30 sekundžių keitėsi savo pradėtais piešti piešiniais.
5 ir 6/7 klasėms rugsėjo mėn. netradicinės pamokos prasidėjo integruotomis lietuvių k. (mokytoja V. Šlapšinskienė) ir kūno k. (mokytoja D. Bieliauskienė) veiklomis sporto salėje. Čia mokiniai sportuodami įtvirtino sporto inventoriaus žodyną, išmoko kelių naujų pavadinimų. Vėliau visi kartu pėsčiomis ėjo į Gedimino pilies bokštą, kur vyko edukacija ,,Legendų pilis“. Atlikdami įvairias užduotis grupėse mokiniai ne tik prisiminė Vilniaus miesto įkūrimo legendą, bet sužinojo dar bent dvi legendas, susijusias su Gedimino pilimi. Grįžę mokiniai piešė ant stiklo – gamino vėjo varpelius. Vėliau tęsė integruotas veiklas sporto salėje, šįkart su matematikos mokytoja J. Tenenyte.
I, II gimnazijų klasių mokiniams netradicinės pamokos prasidėjo matematikos kabinete, kur su mokytoja G. Eidėniene, atliko įvairias logines užduotis. Vėliau, kartu su istorijos mokytoju Ž. Bučiumi ir soc. pedagoge R. Rusovičiūte vyko į LNM padalinį – istorijos namus, kur apžiūrėjo parodą “Ką slepia sarkofagas. Senovės Egipto mumijų tyrimai” ir sudalyvavo edukacijoje “Senovės Egiptas. Mirties industrija”. Vėliau apsilankė Naujajame arsenale, kur sisipažino su paroda “Negalėjau neparašyti: pasakojimas apie tremtį” bei sužaidė žaidimą “Knygnešio kelias”.
8 kl. ir III gimnazijos klasių mokinai, kartu su mokytojomis J. Levickiene ir J.Naimavičiūte- Skuoliene, vyko į Lietuvos liaudies buities muziejų. Ten dalyvavo istorijos pamokoje apie tragišką Lietuvos istorijos tarpsnį – 1941 m. trėmimus prie Laptevų jūros. Gidė, buvusi tremtinė, Saulė Irena Špakauskienė dalijosi ne tik prisiminimais apie skaudžius išgyvenimus, bet ir nepaprasta šiluma, energija, pozityvumu. Taip pat mokiniai dalyvavo šaunioje edukacijoje „Pabėgimas iš rekrūtų“- jiems reikėjo atlikti įvairias užduotis ir taip išgelbėti į caro armiją paimtą Mikalojų bei drauge su juo ištrūkti laisvėn.
IV gimnazijos klasės mokiniai šią dieną praleido galerijose ir muziejuose. Lydimi mokytojų A. Vasiliauskienės, S. Barčienės ir R. Buikauskienės aplankė dailininko S. Staniūno parodą Rotušėje, P. Repšio parodą Nacionaliniame muziejuje, tyrinėjo šiuolaikinį meną Užupio Menų inkubatoriuje ir kitose Vilniaus erdvėse.