Rugsėjo mėnesio pamokos netradicinėse aplinkose

Rugsėjo mėnesio pamokos netradicinėse aplinkose

Rugsėjo 29 dieną Parengiamosios klasės mokinukai, lydimi mokytojos A. Jurelės, dalyvavo Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Kūrybos laboratorijoje organizuojamoje Lego WeDo 2.0 edukacijoje. Pasitelkdami „LEGO WeDo 2.0“ serijos išmaniuosius konstruktorius konstravo savo pirmuosius robotukus, lavino kūrybinius, komandinio darbo įgūdžius. Naudodami nesudėtingus blokinio programavimo principus mokėsi sukurti roboto veiksmų seką valdantį algoritmą. Edukacija vaikams labai patiko.

1-4 kl. mokiniai ir jų mokytojos dalyvavo LKNUC vykusiame renginyje „Kurčiųjų kultūros atspindžiai“, skirtame Pasaulinei kurčiųjų dienai paminėti. Renginyje netrūko įvairiausių veiklų, skatinančių mokinius aktyviai veikti. Pradinių klasių mokytoja R. Kaunelytė-Songinė mokiniams pasakojo apie gestų kalbos svarbą kurčiojo žmogaus gyvenime, įtraukė mokinius į diskusiją apie gestų kalbą skirtingose pasaulio šalyse, papasakojo apie tarptautinę gestų kalbą; mokiniai sužinojo keletą tarptautinių gestų, susipažino su tarptautinės gestų kalbos pirštų abėcėle, išmoko ja pasakyti savo vardą. Taip pat mokiniai susipažino su senąja (dviranke) pirštų abėcėle. Pradinių klasių mokytoja M. Pivoraitė mokiniams pristatė kūrybines užduotis, leidžiančias mokiniams išreikšti save, o muzikinės ritmikos mokytoja U. Valickaitė organizavo aktyvias, judrias veiklas, kurios buvo labai linksmos ir nuotaikingos. Džiaugiamės gražiu renginiu ir tikimės, kad ateityje jų bus dar ne vienas.

 5/6 kl.mokiniai lankėsi kurčiųjų draugijoje, ten juos lydėjo mokytoja V. Ivanauskienė. LKD Prezidentas Kęstutis papasakojo draugijos įkūrimo istoriją, supažindino su administracija, darbuotojais. Taip pat mokiniai aplankė muziejų.

7 kl. mokiniai kartu su gimnazijos skyriaus vedėja, lietuvių k. mokytoja J. Levickiene bei anglų k. mokytoja J. Naimavičiūte-Skuoliene lankėsi muitinės muziejuje. Čia jų laukė susitikimas su muitinės kinologu bei jo augintiniu, kuris šauniai pademonstravo savo gebėjimus. Vėliau mokiniai buvo pakviesti apžiūrėti muziejaus ekspozicijos. Muziejininkas M. Semėnas supažindino su muitinės istorija, išsamiai papasakojo apie demonstruojamus sulaikytus daiktus, atsakė į mokinių klausimus. Nors septintokai muziejuje lankosi jau antrą kartą, tačiau susitikimas su kinologu bei apsilankymas muziejuje kiekvieną kartą palieka neišdildomą įspūdį.

8 ir I gimnazijos klasių mokiniams netradicinę matematikos ir biologijos pamoką „Simetriškų gyvų ir negyvų objektų paieška aplinkoje ir interaktyvioje erdvėje“ vedė mokytojos I. Šilaikienė ir G. Eidėnienė. Mokiniai ieškojo simetriškų objektų ir atliko kūrybinį darbą.

II, III, IVa ir IVb gimnazijos klasių mokiniai, kartu su lietuvių kalbos mokytoja V. Šlapšinskiene, dailės mokytoja A. Vasiliauskiene ir istorijos mokytoju Ž. Bučium lankėsi V. Kasiulio dailės muziejuje. Pradžioje muziejaus gidė pristatė dailininko V. Kasiulio biografiją, aptardama konkrečius jo darbus ir kūrybą. Mokiniai taip pat buvo įtraukti į gyvą diskusiją. Vėliau šio muziejaus dirbtuvėse vyko edukacija ,,Fizika ir chemija dailėje”. Jos metu kiekvienas mokinys ant stiklo nusipieštą darbą fotolaboratorijoje galėjo paversti į nuotrauką. Tą pačią dieną visi dar apsilankė ir Nacionalinėje dailės galerijoje, kur šiuo metu vyksta paroda ,,Laukinės sielos”.

Įspūdžiai iš projekto „All for everyone“ partnerių susitikimo

Įspūdžiai iš projekto „All for everyone“ partnerių susitikimo

Erasmus+ projekto ,,Sign Tales‘‘ partnerių susitikimas Madride

Erasmus+ projekto ,,Sign Tales‘‘ partnerių susitikimas Madride

Solidarumo bėgimas LKNUC

Prevencinė pamoka mokiniams apie asmens higieną

Archyvai