Spalio mėnesio pamokos netradicinėse aplinkose

Spalio mėnesio pamokos netradicinėse aplinkose

Parengiamųjų – 4 klasių mokiniai spalio 21 d. dalyvavo VŠĮ Projektų studija organizuotoje išvažiuojamoje edukacijoje „Menas ir chemija – kūrybinės dirbtuvės“.  Edukacijos metu mokiniai sužinojo, kad visos cheminės medžiagos yra rūgštinės, šarminės arba neutralios. Kiekviena klasės grupė darbo vietoje turėjo mėgintuvėlius su tirpalais, naudojamais buityje – citrinos sultis, skalbiklį, sodos tirpalą, baliklį, langų valiklį. Naudodami universalų indikatorių, nustatė, kurie iš šių tirpalų yra rūgštiniai, o kurie šarminiai. Po to, naudodami šiuos tirpalus, spalvino iškirptas žuvytes.

5/6 klasės mokiniai, mažojoje sporto salėje naudodamiesi interaktyvia lenta LŪ, linksmai tobulino matematikos, anglų kalbos žinias ir tuo pačiu metu sportavo. Vėliau veiklas tęsė LKNUC bibliotekoje. Ten mokėsi naudotis vaikiškomis enciklopedijomis, pasiskirstę  poromis rinko informaciją apie gamtą, atliko įvairias užduotis ir piešė savo mėgstamiausius Lietuvoje gyvenančius gyvūnus. Jiems padėjo mokytojos D. Bieliauskienė ir J. Karvelienė. Kitą dieną mokiniai klasėje surengė savo piešinių parodą ir papasakojo ką prisimena apie labiausiai patikusius gyvūnus.

7, 8 ir I gimnazijos klasių mokiniai lankėsi Kukurūzų kaime. Čia sužinojo kaip auginami, apdirbami ir panaudojami kukurūzai.  Klaidžiodami labirintu surinko 10 Dievo įsakymų, įveikę labirintą gavo „aukso puodą“ pilną auksinių kukurūzų burbuolių. Smagios atrakcijos tuo nesibaigė:  mokiniai išbandė įvairius žaidimus, reikalaujančius  ne tik vikrumo, bet ir loginio mąstymo.  Po to vyko į Trakus, Senojoje kibininėje ne tik mokėsi suvynioti kibiną, bet sužinojo, kaip Lietuvoje apsigyveno karaimai, kokius papročius ir tradicijas jie išsaugojo.

II klasės mokiniai, lydimi mokytojo G.Žuko, lankėsi Akropolio boulinge. Vėliau skubėjo prisijungti prie edukacinių veiklų buvusioje areštinėje.

Netradicinio mokymo veiklos III ir IVb gimnazijų klasių mokiniams vyko net keliose Vilniaus vietose. Biologijos mokytoja I. Šilaikienė pasiūlė apsilankyti Vilniaus zoo, kur mokiniai galėjo ne tik susipažinti su viso pasaulio gyvūnais, bet ir juos paglostyti, pašerti. Lietuvių kalbos mokytoja V. Šlapšinskienė organizavo edukacinę išvyką į buvusią areštinę, kur šiuo metu vis dar vyksta unikali paroda ,,Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“. Šioje edukacijoje taip pat dalyvavo ir II klasės mokiniai bei juos lydintys mokytojai: A. Jurelė ir Ž. Bučius.  Išklausę gidės pasakojimo, mokiniai buvo paskirstyti į grupes, gavo areštinės planą su pažymėtomis kameromis ir turėjo atlikti kamerose rastas užduotis. Vėliau dar stebėjo ir unikalią instaliaciją, skirtą sukilimo aukoms atminti.

IV a klasės mokiniams mokytojos V. Ivanauskienė ir S. Barčienė organizavo išvyką į Saugomų teritorijų nacionalinį lankytojų centrą. Ten jie dalyvavo edukacijoje ”Lietuvos saugomos  teritorijos ir Lietuvos bioįvairovė“. 

Įspūdžiai iš projekto „All for everyone“ partnerių susitikimo

Įspūdžiai iš projekto „All for everyone“ partnerių susitikimo

Erasmus+ projekto ,,Sign Tales‘‘ partnerių susitikimas Madride

Erasmus+ projekto ,,Sign Tales‘‘ partnerių susitikimas Madride

Solidarumo bėgimas LKNUC

Prevencinė pamoka mokiniams apie asmens higieną

Archyvai