Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ š. m. kovo 20 – 26 dienomis pakvietė Lietuvos ugdymo įstaigas jau aštuntą kartą dalyvauti nacionalinėje veiksmo savaitėje „Be patyčių“. Šios savaitės tikslas atkreipti visos visuomenės – vaikų, tėvų, mokytojų ir kitų specialistų – dėmesį į patyčių problemą, skatinti kiekvieną būti atsakingu ir stabdyti patyčias bei padėti tiems, kurie kenčia nuo patyčių.
Veiksmo savaitė „Be patyčių 2017“ LKNUC vyko kovo 20 – 24 dienomis. Mokiniams buvo paruoštas prevencinis stendas draugystės tema: Ką reiškia draugystė? Ką reiškia būti draugu? Ką reiškia draugauti?
3-4 klasių mokiniams socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė ir auklėtoja A. Zabulionytė vedė prevencinę pamoką apie saugumą elektroninėje erdvėje, asmens duomenų apsaugą, aptarė su informacijos atskleidimu susijusius pavojus. Per daug atskleidus duomenų žmogus tampa pažeidžiamas ir gali tapti patyčių objektu. Socialinė pedagogė paruošė informacinius – prevencinius lankstinukus apie patyčias pradinių klasių mokinių tėvams.
5, 6 klasių mokiniai drauge su socialine pedagoge ir informacinių technologijų mokytoja J. Drazdauskiene, 6b klasės vadove G.Eidėniene stebėjo tiesiogiai transliuojamą e. pamoką „Patyčioms – NeLike!”, kurią vedė projekto “Kam to reikia?!” praktikas Rimvydas Jurkuvėnas. Pamokoje prisijungę dalyvavo 43 Lietuvos mokyklų mokiniai. Pamokos metu mokiniai sužinojo: apie patyčių mastą Lietuvos mokyklose, realias kasdienines situacijas, galimas pasekmes besityčiojančiam ir patyčias patiriančiam asmeniui, mokytojo rolę bei elgesį ir būdus, kaip kovoti su patyčiomis.
7 – II gimnazijos klasių mokiniai per informacinių technologijų pamokas žiūrėjo prevencinius filmukus apie sportą be patyčių, kuriuose nusifilmavo garsūs Lietuvos krepšininkai. Vėliau vyko filmukų aptarimas.
III gimnazijos klasės mokiniai lankėsi veiksmo savaitės BE PATYČIŲ Saugesnio interneto jaunimo forumo IV susitikime Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, kur buvo kalbama apie sekstingą (angl. sexting) – asmeninių, erotinio pobūdžio žinučių, nuotraukų ar vaizdo įrašų įkėlimą į socialinius tinklus ar siuntinėjimus mobiliaisiais įrenginiais. Susitikimo metu mokiniai diskutavo kokie yra šio neatsakingo elgesio padariniai, kaip apsisaugoti ir kur kreiptis pagalbos.
Dėkojame visiems mūsų Centro mokiniams dalyvavusiems veiksmo savaitėje „Be patyčių 2017“.
Filmukus galite peržiūrėti čia:
Atmintinė mokinių tėvams/ globėjams.
Atmintinė pedagogams.
Socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė,
IT mokytoja J. Drazdauskienė
No Comment